قطعات موتور لکوموتیوهای دیزلی GE

تولید انواع لاینر (پیراهن سیلندر) چدنی و کرومی

واحد تحقیق و توسعه شرکت مبنا اجزا دقیق قائم (ماد) از طریق مهندسی معکوس و انجام تست های متعدد آزمایشگاهی و میدانی، در حال راه اندازی خط تولید آن جهت تولید انبوه می باشد.

تولید ژاکت لاینر

با توجه به نیاز صنعت ریلی و دریایی کشور به این قطعه و محقق نشدن تولید انبوه آن در کشورمان، شرکت ماد افتخار دارد با انجام تحقیقات تیم مهندسی مجرب و متخصص خود، از طریق مهندسی معکوس و استفاده از تکنولوژی پیشرفته، برای اولین بار اقدام به تولید  کاربردی ترین نوع سرسیلندر ساخته شده در موتور لکوموتیوGM 645/710 نموده است.

خدمات موتور های GE

اورهال کامل موتورهای GE-7FDL

این شرکت با بهره گیری از دانش فنی روز دنیا اقدام به اورهال کامل موتورهای GE 7FDL – که شامل بازسازی بلوکه موتور، بالانس میل لنگ، بازسازی نشیمن یاتاقان میل بادامک، ساخت فیکسچرهای مختلف اندازه گیری و به حداقل رساندن مجموعه تامین کلیه قطعات تعویضی – نموده و با گارانتی مطمئن در حال خدمت رسانی به صنعت راه آهن کشور عزیزمان ایران می باشد. شرکت ماد با دارا بودن واحدهای بلوکه گردان، شستشو، بالانس میل لنگ، کوره، تست پمپ آب، دستگاه های اندازه گیری تخصصی موتور GE و … در طی سال های گذشته تعدادی موتور اورهال شده را تحویل مشتریان نموده است.
در نمای کلیِ اورهال موتور بعد از دمونتاژ، کلیه قطعات و بلوکه موتور شستشو شده، اندازه گیری، ترک سنجی و کنترل ابعادی اولیه جهت شناسایی عیوب قطعات صورت می پذیرد. قطعات قابل تعمیر، بازسازی شده، و قطعات غیر قابل تعمیر با قطعه قابل استفاده جایگزین گردیده و در نهایت کلیه قطعات تایید شده واحد کنترل کیفیت در موتور مونتاژ می گردد.

بازسازی و تامین قطعات و مجموعه ها و متعلقات موتور های GE

به منظور کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات موتور، شرکت ماد بر اساس دستورالعمل شرکت سازنده و تجربیات حاصل از ساخت لاینر و ژاکت، از طریق مهندسی معکوس اقدام به تعمیر و مونتاژ این قطعات نموده است.