قطعات موتور لکوموتیوهای دیزلی
EMD 645 - 567

تولید انواع لاینر (پیراهن سیلندر)
چدنی و کرومی

با توجه به نیاز صاحبان موتورهای EMD و تکیه بر دانش فنی و تجربه مهندسین داخلی، شرکت مبنا اجزا دقیق قائم (ماد) موفق به ساخت لاینر از طریق مهندسی معکوس گردیده و پس از انجام تست های متعدد طولانی مدت آزمایشگاهی و میدانی، نسبت به راه اندازی خط تولید انواع آن – چدنی (P.N.: 8415993) و کرومی (P.N.: 9090233)  – اقدام نموده و بیش از 3500 عدد با یک سال گارانتی تعویض قطعه تحویل راه آهن ج.ا.ا. و پیمانکاران محترم داده است.

تولید سرسیلندر (P.N.: 9556060)

 

با توجه به نیاز صنعت ریلی و دریایی کشور به این قطعه و محقق نشدن تولید انبوه آن در کشورمان، شرکت ماد افتخار دارد با انجام تحقیقات تیم مهندسی مجرب و متخصص خود، از طریق مهندسی معکوس و استفاده از تکنولوژی پیشرفته، برای اولین بار اقدام به تولید  کاربردی ترین نوع سرسیلندر ساخته شده در موتور لکوموتیوGM 645/710 نموده است.

تولید پیستون (P.N.: 9523619)

شرکت ماد برای تولید انواع پیستون موتورهای GM 645، ماشین آلات مورد نیاز را تامین و بروزرسانی نموده، پس از مهندسی معکوس، نمونه سازی، تست، آنالیز و آزمایش اولیه را انجام داده و در حال راه اندازی خط تولید آن جهت تولید انبوه می باشد.

تولید شاتون ساده (P.N.: 9544257) و چنگالی (P.N.: 40060841) همراه با بسکت

نیاز صنعت ریلی و دریایی کشور به این قطعه و عدم وجود تولیدکننده داخلی، انگیزه لازم را به منظور نمونه سازی اولیه شاتون پس از طی مراحل مختلف تحقیق و توسعه، ایجاد نموده و مراحل عملیات راه اندازی خط تولید آن جهت تولید انبوه و تسریع در تامین قطعه را برای شرکت ماد فراهم نمود.

تولید پیستون حمال (P.N.: 40039258)

با تامین و بروزرسانی ماشین آلات مورد نیاز جهت ساخت انواع پیستون حمال موتورهای GM 645، و پس از قالب گیری و نمونه سازی، تست، آنالیز و آزمایش اولیه انجام پذیرفته و در حال راه اندازی خط تولید آن جهت تولید انبوه می باشیم.

گژن پین (P.N.: 40078951)

تعهد و اعتماد به نیروی متخصص داخلی برای ساخت گژن پین موتورهای GM 645، برای تکمیل نمودن کلیه قطعات پاور پک منتج به راه اندازی خط تولید آن جهت تولید انبوه در شرکت ماد شده است.

خدمات موتور های GM

اورهال موتور GM/ EMD 645 – 567

این شرکت با بهره گیری از دانش فنی روز دنیا اقدام به اورهال کامل موتورهای  GM/ EMD 645 – 567- که شامل بازسازی بلوکه موتور، بالانس میل لنگ، بالانس وزنی پاور پک، ساخت فیکسچرهای مختلف اندازه گیری و به حداقل رساندن مجموعه تامین کلیه قطعات تعویضی  نموده و با گارانتی مطمئن در حال  خدمت رسانی به صنعت راه آهن کشور عزیزمان ایران می باشد. شرکت ماد با دارا بودن واحدهای بلوکه گردان، شستشو، تست انژکتور، بالانس میل لنگ، کوره، تست پمپ آب، دستگاه های اندازه گیری تخصصی موتور GM و … در طی سال های گذشته تعداد بیش از 30 دستگاه موتور اورهال شده را تحویل مشتریان نموده است.

در نمای کلیِ اورهال موتور بعد از دمونتاژ، کلیه قطعات و بلوکه موتور شستشو شده، اندازه گیری و کنترل ابعادی اولیه جهت شناسایی عیوب قطعات صورت می پذیرد. قطعات قابل تعمیر، بازسازی شده، و قطعات غیر قابل تعمیر با قطعه قابل استفاده جایگزین گردیده و در نهایت کلیه قطعات تایید شده واحد کنترل کیفیت در موتور مونتاژ می گردد.

اورهال و تامین قطعات کمپرسور

این شرکت با بهره گیری از دانش فنی روز دنیا اقدام به اورهال کامل کمپرسورهای WBO و WBG  – که شامل بازسازی بلوکه کمپرسور، بالانس میل لنگ، بالانس وزنی پیستون ها و به حداقل رساندن مجموعه تامین کلیه قطعات تعویضی – نموده و با گارانتی مطمئن در حال  خدمت رسانی به صنایع ریلی، کشتیرانی، معادن و فولاد کشور عزیزمان ایران می باشد.

اورهال و تامین قطعات بلوئر

به منظور استفاده بهینه از قطعات موتور مجموعه های دیزل، شرکت مبنا اجزا دقیق قائم (ماد) به عنوان یک شرکت پیشرو در این صنعت اقدام به بازسازی کامل مجموعه پیچیده بلوئر مطابق با استانداردهای شرکت های سازنده شامل بازسازی سر شفت روتور به روش هارد کروم، بالانس روتور، تنظیم تایمینگ و تامین قطعات تعویضی – نموده و از سال 1382 به عنوان یکی از اصلی ترین شرکت های ارائه دهنده این نوع از خدمات بطور خاص در کشور می باشد.

پاورپک

نظر به تولید و تامین تمام قطعات پاور پک، شرکت ماد اقدام به مونتاژ کامل این مجموعه نموده است. پیمانکاران و مشتریان محترم در صورت نیاز می توانند با کمال اطمینان بجای تامین جزء به جزء قطعات از تامین کنندگان مختلف، سفارشات پاور پک کامل خود را از شرکت ماد با گارانتی یکساله داشته و به سهولت در مونتاژ موتور استفاده نمایند.

پاورپک دمونتاژ شده، بازسازی، تعمیر و تعویض قطعات بر پایه دانش مستقیم شرکت سازنده موتور با مهندسی معکوس انجام گردیده، پس از تایید واحد کنترل کیفیت، مونتاژ پاور پک صورت می پذیرد.

بازسازی مجموعه و قطعات موتور

بازسازی لاینر چدنی و کرومی
(به روش کروم پلیت)

به منظور کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات موتور، شرکت ماد بر اساس دستورالعمل شرکت سازنده و تجربیات حاصل از ساخت لاینر، اقدام به راه اندازی خط بازسازی پیراهن سیلندر (لاینر) با روش کروم پلیت (کروم سخت) نموده است. با استفاده از این روش صاحبان این قطعات با هزینه ای حدود 40 درصد هزینه خرید لاینر نو موفق به تامین آن قطعه با گارانتی یک ساله و همان کیفیت نو خواهند بود. تا کنون بیش از 5000 عدد لاینر به این روش بازسازی و تحویل مشتریان محترم شده است.

بازسازی و تامین قطعات مجموعه ها
و متعلقات موتور

این شرکت با تکیه بر دانش فنی و تجربه مهندسین داخلی و استفاده از استانداردهای موجود و بروز شرکت های سازنده از طریق مهندسی معکوس، بازسازی و تامین قطعات و مجموعه ها و متعلقات موتور از جمله سرسیلندر، شاتون، پیستون، قاب جلو و عقب و تجاوز موتور و اتصالات جلو موتور، درب ایرباکس، انژکتور و پمپ ها (آب و روغن)، استرینر و … را انجام می دهد.